Cariere

Profilul candidatului
Persoane serioase, cu abilitati de comunicare, empatie fata de client, o buna intelegere a mediului de afaceri, creativitate, gandire analitica.

Locuri vacante:

1. OPERATOR DTP

Descriere

Pregatirea machetelor pentru printare.
Verificarea tehnica si optimizarea machetelor in vederea realizarii produsului finit.
Operarea pe urmatoarele echipamente: imprimanta outdoor, imprimanta indoor, imprimanta digitala, cutter plotter, laminator, robot termolipire bannere, ghilotina hartie, etc.
Respectarea termenelor de livrare si a standardelor de calitate ale companiei.
Intretinerea responsabila a echipamentelor.
Pastrarea zilnica a curateniei si a ordinii la locul de munca.

Cerinte/calitati necesare:

Cunoasterea programelor CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator.
Cunostinte bune de prelucrare imagine, cultura vizuala.
Constituie avantaj experienta de lucru pe echipamente gen: imprimanta outdoor, imprimanta indoor, imprimanta digitala, cutter plotter, laminator, etc.
Experienta in realizare de layout-uri, grafica publicitara.
Spirit de observatie, atentie la detalii, meticulozitate, atentie distributiva.
Capacitatea de a asimila rapid noi cunostinte si de organizare a propriei activitati.
Indemanare practica.
Disponibilitate program prelungit.

2. COPYWRITER

Calificari/ calitati necesare:

Cunostinte excelente de limba romana si limba engleza (scris si citit)
Abilitatea de a concepe mesaje pe diferite tipuri de subiecte
Excelente capacitati creative
Minim portofoliu de materiale redactate (articole, eseuri etc.)
Capacitatea de a lucra intr-o echipa
Flexibilitate
Abilitatea de a lucra la standardele impuse de agentie in conditiile unor deadline-uri stranse
Capacitatea de a intelege valorile brandului sau ale companiei pe care le va promova

Responsabilitati:

Elaborare texte pentru materiale precum: brosuri, newslettere, invitatii, speechuri,· script-uri filme de prezentare, articole de presa pe baza informatiilor tehnice venite de la client
Elaborare concepte si nume pentru campanii si actiuni de PR